Wróciła moda na grzejniki retro

Nadchodzi zmierzch mody na jałowe wnętrza rodem z oferty Ikei? W ostatnich miesiącach widocznie urosła sprzedaż w sklepach sprzedających kaloryfery zdobione w typie retro. Czy stanowi to początek nowego nurtu? Postaramy się przedstawić odpowiedź na powyższe pytanie w dzisiejszym artykule.

Tęsknota za przeszłością?

Współczesny nurt promowany w katalogach szwedzkich marketów meblowych niekoniecznie zadowala każde gusta. Przede wszystkim tyczy się to osób zasobniejszych osób, których smaki są w wyższym stopniu oryginalne i owe osoby stać na urządzenie mieszkania dokładnie tak, jak pragną, a nie tak jak im zasoby pieniężne pozwalają. W powodzi tysięcy podobnych projektów chcą się czymś wyróżnić, a jedną z metod jest oczywiście zaprojektowanie domu czy biura w stylu minionym. Zamożne osoby szukają odnowionych sprzętów przedwojennych, inwestują w stosowne malowanie i dodatki które mają korespondować stylistycznie z kreowanym wnętrzem. Ostatnim elementem poszukiwanym w trakcie planowania wnętrza są najczęściej kaloryfery – niejednokrotnie lekceważone, po wyremontowaniu wnętrza na wysoki standard notorycznie stają się najsłabszym punktem pokoju. O ile stosunkowo łatwo jest wypatrzyć lampę w stylu retro, o tyle producentów grzejników dekoracyjnych w owym trendzie jest niewielu.

Postaw na poziom wykonania

Szukając grzejników właściwych do wnętrza osoby majętne kierują się głównie stylem i poziomem skonstruowania takiego grzejnika. W owym przypadku „z miejsca” skreślane są grzejniki produkcji chińskiej – takie grzejniki, stworzone ze stali lub z aluminium, nie spełnią pokładanych wymagań.
W naszym kraju na szczęście działa mała grupa wytwórców grzejników, wśród nich wybrani – w tym przykładowo FUPH Jędrzejewski z Tychów – oferują wykonywanie grzejników ozdobnych na indywidualne zamówienia. W wypadku polskich wytwórców spotykamy się z grzejnikami przygotowywanymi z dobrej klasy materiałów – miedzi i mosiądzu. Kupując grzejniki w opcji w której kupowane przez nas grzejniki dekoracyjne są budowane na nasze szczególne zlecenie ma też taki walor, iż możemy dokładnie przystosować wymiary produkowanego wyrobu i mieć wpływ na jego końcowy wygląd.

Grzejniki na zamówienie – informacje o produkcji

Wytwórcy grzejników na zamówienie korzystają z prywatnych baz warsztatowych i klasycznych sposobów produkcji, skutkiem tego też nie odkryjemy tam przeróżnego typu wyszukanych opisów technologii. Głównym sprawdzianem tego, czy dane rozwiązanie jest wykorzystywane w produkcie finalnym jest to, czy… funkcjonuje. Ta reguła tyczy się surowców – wykorzystywane przez producentów miedź i mosiądz doskonale oddają ciepło, dzięki czemu wyrabiane kaloryfery grzeją się nadzwyczaj prędko i mają dużą skuteczność grzewczą.
Podczas zamawiania grzejnika Nabywca może określić jego kolor – jaki niekoniecznie musi znaczyć malowanie proszkowe. Wytwórcy oferują także wykończenie grzejników w unikatowych standardach: chrom, grafit, stary mosiądz czy nikiel szczotkowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.