Portal pomaga budować zdrowe relacje w rodzinie

XXI wiek nie sprzyja tworzeniu silnych więzów rodzinnych. Odciągają naszą uwagę gadżety elektroniczne – telewizory, smartfony, komputery, konsole. Rodziny nawet spędzając czas w jednym pomieszczeniu rzadko spędzają go faktycznie ze sobą. Często członkowie rodziny są wyłącznie obecni duchem, a nie ciałem w danym miejscu, co z kolei rzutuje na tworzące się więzy rodzinne, które są zwyczajnie słabsze niż te, które tworzone były przed laty.

Służba rodzinie stara się pomóc…

Portal Służba Rodzinie, który niedawno rozpoczął swoją działalność pod adresem sluzbarodzinie.pl chce zmienić tę sytuacje. Znajdziemy tutaj porady dotyczące budowy silnych więzów rodzinnych, sposobów na wspólne spędzanie czasu, czy to z partnerem/partnerką czy też z dziećmi. To wspaniała inicjatywa, która może pomóc niejednej rodzinie borykającej się z trudnościami komunikacyjnymi na swoim łonie.

Warto pomyśleć nad skorzystaniem z zawartych tam porad, szczególnie w przypadku małżeństw z problemami. Polska, kraj tradycyjnie katolicki, notuje wysoką ilość rozwodów – blisko 33% par się rozstaje. Tym samym nie odstajemy od zachodu Europy, gdzie w wielu krajach znajdziemy podobne statystki, a zostajemy daleko w tyle za Maltą, Macedonią czy Irlandią, gdzie rozstaje się niecałe 15% par.

… i zwraca uwagę także na inne problemy.

W jednym z artykułów na portalu możemy między innymi przeczytać o fakcie, że dzieci w Polsce należą do najszybciej tyjących w Europie. To z kolei może przełożyć się na ich krótsze, i uboższe w doznania życie. Warto to przemyśleć, szczególnie będąc na przykład w galerii handlowej. Warto w takim miejscu obserwować, czy faktycznie autor wpisu miał racje pisząc o epidemii otyłości wśród polskich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.